Juniorzy młodsi wrócili bez punktów..

Piast Strzelce Opolskie 4:0 OKS Olesno

OKS: Bartosz Jeziorowski - Patryk Baros, Jakub Famuła, Jan Flak, Karol Lech, Gabriel Molski, Adam Parkitny, Jakub Pawlik, Patryk Świtalski, Dawid Zug, Mateusz Kuzaj (Dawid Zimoch)

Trener Arkadiusz Świerc

''Porażką zakończyli zmagania w rundzie wiosennej podopieczni Arka Świerca. Trudno było jednak o lepszy wynik jeśli z podstawowego składu trzech zawodników wykluczyła kontuzja, a pięciu wybrało długi weekend.
Długo utrzymywaliśmy wynik bezbramkowy grając bardzo dobrze taktycznie. Niestety 4 minuty przed przerwą po rzucie rożnym Piast zdobył bramkę psując nam humory.
Początek drugiej części był bardzo niefortunny dla OKS-u. Już po pierwszej akcji dla gospodarzy sędzia dyktuje jedenastkę za faul w narożniku pola karnego, a 5 minut później błąd w kryciu powoduje, że tracimy trzecią bramkę. W 60 minucie Piast zadaje jeszcze jeden cios po wzorcowej, płynnej akcji i losy spotkania były przesądzone. Nasi zawodnicy walczyli jeszcze dzielnie do końca, ale nie zdołali zdobyć nawet honorowej bramki. Wszystkim zawodnikom należą się jednak słowa pochwały, dla niektórych była to pierwsza okazja rozegrać mecz w pełnym wymiarze czasu.
Juniorzy kończą rundę na miejscu 5 ze stratą 1 pkt do miejsca trzeciego. Dwie pierwsze drużyny awansują już teraz do ligi wojewódzkiej, pozostałe wiosną zagrają o jedno miejsce również premiowane grą w wyższej klasie rozrywkowej. Miejmy nadzieję, że jak już wszyscy powrócą z ''wakacji'' to będziemy w gronie drużyn aspirujących do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej''
Fot: Patryk Świtalski, Jakub Famuła