OKS bez cenzury - odcinek czwarty

Dziś zapraszamy Państwa do kolejnego odcinka naszego cyklu, którego bohaterem będzie Mateusz Jeziorowski.

Popularny "Pewal" to zawodnik naszego klubu, który od lat godnie reprezentuje barwy OKS-u. Najczęściej kojarzony z pozycją lewego obrońcy, choć niejednokrotnie udowadniał, że żadna pozycja nie jest mu straszna, a zagrać może nawet "na szpicy".

Wywiad przeprowadzany jest drogą elektroniczną.

Dzień dobry Mateusz ! Oto pytania, które dla Ciebie wybrałem. Proszę, odpowiadaj szczerze :)

Najlepszy mecz jaki pamiętasz w barwach Olesna ?

Chyba przydarzył się całkiem niedawno, kiedy wygraliśmy rok temu w Wielką Sobotę w Krapkowicach z tamtejszą Unią 5:4. Po prostu niesamowite spotkanie, o którym jeszcze długo będzie się pamiętać.

Skąd się wziął Twój pseudonim ?

Odziedziczyłem go po siostrze, w szkole podstawowej zawsze byłem „młody Pewal”, później zostało już tylko"Pewal".A dla bardziej ciekawych genezy tego pseudonimu: ktoś podobno napisał tak mojej siostrze w "złotych myślach".Skrót od słowa „pewnie” jak „pewka”.Ktoś napisał "pewa" i dał wykrzyknik. No i tak powstał Pewal.

Najładniejsza bramka jaką strzeliłeś ?

Bez wątpienia bramka(jedyna) z rzutu wolnego w ostatnim sezonie w Prudniku.

Jaki tekst z trybun lubisz (lub nie lubisz) najbardziej ?

Są dwa kultowe teksty: „wybij bo Ci zabierą” oraz „oleska obrona do ataku”.

Gdzie grałbyś, gdyby nie OKS ?

Z moimi umiejętnościami to jedynie tam gdzie stawiałem pierwsze kroki kopiąc piłkę czyli LZS BORKI WIELKIE :)

Wymień "piątkę wszechczasów" OKS-u Olesno.

Wymienię tych z którymi miałem/mam przyjemność spędzania czasu na boisku i treningach:Grzegorz Świtała, Mateusz Pawelec, Wojtek Hober, Dariusz Gawlik, Adam Kutynia.

Mecz, który chciałbyś zapomnieć ?

Mecz o utrzymanie u siebie z Swornicą Czarnowąsy, który przegraliśmy (nie pamiętam dokładnie ile), gdzie w ostateczności na koniec sezonu spadliśmy do okręgówki.

Najbardziej kuriozalna sytuacja podczas kariery?

Nie ma takiej, bo i kariery nie było :D

Ulubiony klub piłkarski (oprócz OKS-u) ?

A wiesz, że nie ma takiego. Co prawda lubię oglądać różne ligi, lecz największe emocje zawsze odczuwam, kiedy na boisko wychodzi Reprezentacja.

Twój ulubiony piłkarz ?

Zdecydowanie Gennaro Gatusso.

Najlepszy stadion na którym zagrałeś ?

Nie było kariery to też nie było stadionów, ale w naszej wojewódzkiej piłce to stadion w Brzegu.

Dokończ zdanie : Na boisku nikt nie pokona mnie w ….

Na boisku nikt nie pokona mnie w rozmowach z arbitrami :D

Zostałeś ostatni w defensywie. Biegnie na Ciebie napastnik z piłką. Nie chcesz, żeby był to.... ?

Adam Kutynia, nie ma defensora, który nie dałby się oszukać na tak zwaną „wajchę”.

Możesz pożyczyć jedną rzecz od jednego zawodnika OKS-u . Co bierzesz i od kogo ?

Wziąłbym właśnie tą „wajchę” od Adama, ale niestety już nie gra, biorę więc spokój Hobka (Wojtka Hobra -chociaż coraz częściej i jemu puszczają nerwy).

Najlepszy wykonawca rzutów wolnych w historii klubu ?

"Capu"- czyli Grzegorz Pietrzak.

W 90 minucie "meczu o awans" z Chemikiem Kędzierzyn Koźle, OKS ma rzut karny. Na boisku jest remis. Kto ma podejść do piłki ?

Willow (Tomasz Kubacki), przecież On ma zawsze rację i nigdy się nie myli. :)

Najszybszy zawodnik w klubie ?

Obecnie Marcin Jantos, kiedyś Łukasz Warzecha.

Jak daleko wyrzucisz piłkę z autu ?

To zależy od wymiarów boiska, bo nie wszystkie są tak samo szerokie, ale przy dobrych wiatrach wyrzut z autu nie różni się niczym od dośrodkowania z rzutu rożnego.

Mecze z jaką drużyną "elektryzują" Cię najbardziej ?

Kiedyś- te z Motorem Praszka. Obecnie spotkania z Ozimkiem.

To już wszystkie pytania. Dziękuję za wywiad.

Mateusz wspomniał o meczach z Ozimkiem. Poniżej galeria z  jednego z takich spotkań.