OKS bez cenzury - odcinek drugi

Zgodnie z obietnicą, kontynuujemy nasz cykl pod tytułem "OKS bez cenzury". Dla osób które pominęły odcinek pierwszy, w którym gościliśmy Sebastiana Kopla, polecamy zapoznanie się z materiałem :)

Gościem dzisiejszego odcinka jest obecny kierownik naszej drużyny. Wcześniej wieloletni zawodnik OKS-u Olesno, postrach bramkarzy i obrońców. Chyba każdy sympatyk OKS-u go zna :) O kim mowa ?

Zgadli Państwo. Zapraszamy na luźny wywiad z Adamem Kutynią :)

Wywiad przeprowadzany jest drogą elektroniczną.

Witaj Adam, wybrałem dla Ciebie trochę pytań. Bardzo proszę Cię o udzielnie na nie odpowiedzi. Odpowiadaj zwięźle i szczerze.

Dobrze.

Jaki pseudonim masz/miałeś na boisku ?​

Od nazwiska - po prostu Kuti

Ilu Twoich kolegów z boiska reprezentowało Polskę ?

W Gwarku Zabrze byli to :  Marcin Kuźba i Kamil Kosowski a w KKS Kalisz Marcin Kaczmarek. W Oleśnie z kolei, w reprezentacji U16 występował Grzesiu Krawczyk.

Najlepszy mecz jaki pamiętasz w barwach Olesna ?

Mecz z Polonią Nysa wygrany 7 : 0, u siebie.

Najładniejsza bramka jaką strzeliłeś ?

Żadna szczególnie mi się nie przypomina.

Kto najdłużej kąpał się po meczach ?

Tomek Kubacki, Grzegorz Krawczyk i Mariusz Żwaka - zawsze trzeba było na nich długo czekać.

Mecz, który chciałbyś zapomnieć ?

Wiele było takich, a ostatnie pół roku, które graliśmy na wyjeździe szczególnie. Choć to już z perspektywy kierownika.

Kuriozalna / śmieszna sytuacja jaką pamiętasz z szatni lub boiska ?

Kiedy jeszcze trenerem był Jerzy Flak, po przegranym meczu Tomek Kubacki powiedział, że "wkurzył się na maksa", po czym trener spytał się, kim jest ten "maks", co zrobiło się całkiem zabawne.

Twój rekord w żonglowaniu piłką ?

Nie pamiętam, nigdy nie żonglowałem piłką na rekord.

Piłkarz z największymi "papierami na granie", który skończył przedwcześnie ?

Wielu takich było, a z tych co według mnie mogli coś więcej osiągnąć to :  Czarek Pinkosz, Robert Krawczyk czy Robert Janicki.

Obrońca, którego nie chciałem spotkać na swojej drodze to…

Nie było jednego takiego, którego szczególnie bym zapamiętał.

Leo Messi czy Tomasz Kubacki ? Dlaczego akurat Tomasz ?

Tomek Kubacki, ponieważ Tomek ma dużo woli walki, a czasem jak zrobił jakąś sztuczkę techniczną, to przeciwnicy z reguły mieli dobrą sytuację do strzelenia bramki.

Wymień wszystkie zespoły, w jakich grałeś.

OKS Olesno, Gwarek Zabrze, KKS Kalisz, Aluminium Konin, Lignomat Polonia Kępno, Ligota Turawska, LZS Rudniki, LZS Chocianowice.

Piłkarz czy Kierownik drużyny ? Jakie stanowisko jest bardziej wymagające ?

Mogę powiedzieć, że dużo łatwiej było grać niż ogarniać to jako kierownik lub działacz.

Czy, (parafrazując słowa słynnej przyśpiewki)  strzeliłeś bramek sto ? Mowa o tych dla OKS-u

Tak, myślę, że spokojnie ponad sto się ich nazbierało. Dużo razy asystował mi Seba Kopel i z tego miejsca muszę go pochwalić -  jest najbardziej zasłużonym zawodnikiem OKSu jak dla mnie.

Bardzo dziękuję za wszystkie Twoje odpowiedzi :)

FOT. Kiedyś napastnik, teraz sumienny kierownik drużyny. Przygoda Adama z OKS-em nie zakończy się tak szybko :)