Podsumowanie letniej przerwy

Podsumowanie letniej przerwy

Sezon przygotowawczy dobiega końca. Już za kilka dni piłkarze pierwszej drużyny wybiegną na czwartoligowe boiska. Z tej okazji warto podsumować letnią przerwę, w której na pewno działo się niemało. Z racji tego, że do przekazania jest kilka wiadomości z „różnych parafii”, postanowiliśmy rozbić informacje na poszczególne punkty.

1.Nowa drużyna seniorska.

Pisząc o zmianach w drużynach seniorskich, warto wspomnieć dlaczego używamy liczby mnogiej. Otóż jak wiele osób już wie, w naszym klubie powstała nowa drużyna, która rozpocznie swoją przygodę całkiem od początku, w najniższej klasie rozgrywkowej. Co przyświecało utworzeniu takiej drużyny ? Przede wszystkim szeroka kadra osób, które chwilowo były bez klubu. Jak wiadomo nie ma obecnie w strukturach OKSu juniorów starszych. Decyzję o jej rozwiązaniu podjęto już jakiś czas temu i była dla nas naprawdę bolesna, ale nie sposób było postąpić inaczej, o czym każdy związany z klubem kibic doskonale wie. Spora liczba młodych zawodników, kończących wiek juniora młodszego zostałaby teraz na przysłowiowym lodzie. Z jednej strony nie mogą już grać w juniorach młodszych, z drugiej strony nie są jeszcze w stanie rozpocząć pełnoprawnej przygody z piłką w czwartej lidze. W okresie przygotowawczym wielu z tych młodych zawodników trenowała z pierwszą drużyną, a frekwencja na treningach sięgała czasami trzydziestu osób. To oczywiście zbyt dużo jak na jedną drużynę. Nowo utworzona drużyna daje możliwość wykazania się i wybicia dla najlepszych zawodników. W jaki sposób ? Otóż bardzo prosto. Zawodnicy, którzy wykażą się wyjątkową chęcią do gry oraz umiejętnościami będą mogli dostać szansę debiutu w pierwszym zespole. Pamiętajmy, że oba zespoły są częścią jednego klubu, a więc zawodnicy mogą wymieniać się między sobą na bieżąco (z meczu na mecz). Trenerem drugiej drużyny został znany kibicom Andrzej Świerc. Za sprawą dogadania się z zarządem pobliskiego LZS Gronowice, nowa drużyna seniorów (i nie tylko) będzie mogła korzystać w pełni z doskonale przygotowanego obiektu, który dysponuje takimi luksusami jak między innymi pełne oświetlenie płyty boiska. Dziękujemy za takie możliwości i wierzymy w dalszą, owocną współpracę pomiędzy klubami.

Jutro druga drużyna rozegra swój pierwszy sparing, o godzinie 15:00 na boisku w Gronowicach zmierzy się z drużyną Borkowic. Zapraszamy kibiców na ten mecz.

.

2. Nowi trenerzy pierwszej drużyny

Dotychczasowy trener, Dawid Nowacki opuścił klub i rozpoczął przygodę w Prośnie Wieruszów. Chcieliśmy z tego miejsca serdecznie podziękować za miniony sezon w naszym klubie i życzyć wielu sukcesów

Nowym trenerem pierwszego zespołu został Krzysztof Meryk, długoletni zawodnik naszej drużyny i trener grup młodzieżowych.

Drugim trenerem pierwszego zespołu został z kolei Arkadiusz Świerc, który również jest powszechnie znany w klubie, z tego samego co Krzysztof. Oboje są również prawie na mecie kursu trenerskiego UEFA ”A”, co może robić wrażenie. 

Klub zyskał więc dwóch nowych, „starych” trenerów, którzy są z klubem od dawna związani i na wskroś znają Oleską szatnię.

.

3. Ruchy kadrowe

Zacznijmy od osób które opuściły nasz klub. Lista ta jest krótka i liczy zaledwie dwie osoby.

Kamil Kaczor odszedł do MKSu Kluczbork ( III liga )

Bartosz Jeziorowski - roczne wypożyczenie do MKS Kluczbork (III liga)

Dziękujemy za dotychczasowe, godne reprezentowanie naszego klubu i życzymy piłkarskich sukcesów

Do kadry pierwszej drużyny dołączyli z zewnątrz :

Oliwer Kalus (powrót po długim wypożyczeniu z MKSu Kluczbork)

Adriań Jaroń (wcześniej LZS Kościeliska)

Grzegorz Pietrzak (wcześniej również LZS Kościeliska)

Obydwa nazwiska nie są w Oleśnie obce, ponieważ Panowie występowali już wcześniej w żółto-niebieskich koszulkach.

Dodatkowo, kadrę zasiliło szerokie grono naszych juniorów, którzy na pewno dostaną szansę pokazania swoich umiejętności.

Nie można z tego miejsca zapomnieć o drugiej drużynie, która również może być dobrą bazą do „czerpania” nowych piłkarzy, którzy będą mieli szansę debiutu w pierwszym zespole. Na razie jest zbyt szybko, aby podawać pełną kadrę tych piłkarzy, ponieważ odbyli oni zaledwie dwa treningi, ale za jakiś czas te informacje pojawią się na naszej stronie.

.

4. Treningi i sparingi

Od miesiąca regularnie odbywają się treningi pierwszej drużyny. Z racji przebudowy stadionu, którego piękno można już powoli podziwiać, piłkarze zmuszeni są do trenowania na innych boiskach. Dlatego też sekcje treningowe odbywały się Gronowicach oraz Wojciechowie. Poniżej publikujemy wyniki sparingów rozegranych przez naszą drużynę.

OKS Olesno 0 : 3 Znicz Kłobuck

OKS Olesno 0 : 6 MKS Kluczbork

OKS Olesno 1:2 KS Panki

OKS Olesno 4:0 Śląsk Łubniany

Z racji tego, że murawa na nowym stadionie wymaga okresu adaptacji, kolejna runda rozegrana zostanie na wyjazdach, tak jak to miało miejsce wiosną.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości