Wyczekiwane zwycięstwo OKS !

OKS Olesno – LZS Piotrówka 2:1/ 1:1/

bramki: 0:1 Mateusz Lachowicz/’19-karny/, 1:1 Klaudiusz Lasik/’28/, 2:1 Wojciech Hober/’51/

żółte kartki: Jantos, K.Lasik,R.Lasik - Lachowicz         sędziował: Michał Bieniusa / Opole/

OKS: Sładek – Pawlik, Krzymiński , R.Lasik,Jeziorowski - Jantos/’80 Matysiok/,Skowronek, D.Flak/’70 Świerc/,  Hober/’90 Skonieczny/, Piontek/’ 89 Ryng / - K.Lasik

LZS Piotrówka: Gruner – F. Borowiec (73. Kapała), B, Borowiec, Komor, Wawrzyn (46. Chinyue) - Kubik (46. Pośpiech), Gwaze, Trytko, Lachowicz - Jaworski (73. Dada), Ziaja

==========================================

OKS odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/22 i opuścił strefę spadkową! Sukces nie przyszedł jednak łatwo bo beniaminek pokazał się w Oleśnie z dobrej strony i udowodnił,że jego wysoka pozycja w tabeli IV ligi to nie przypadek. Również nasza drużyna zaprezentowała zwyżkę formy co było widać już w środowym meczu w Głubczycach.

Pierwsze 20 min. meczu to walka w środku boiska o dominację w tym meczu a do protokołu meczowego można zapisać jedynie strzały Dzikami Gwaze w 8 min./nad poprzeczką/ i Wojciecha Hobera w15 min. /broni Gruner/. W 19 min. goście objęli prowadzenie - w pole karne piłkę wrzucił Mateusz Lachowicz a zdaniem sędziego Michała Bieniusa nasz stoper Roland Lasik faulował w pojedynku główkowym Sławomira Jaworskiego. Decyzja była mocno kontrowersyjna a skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Mateusz Lachowicz . 0:1  Nasza drużyna odpowiedziała na to w najlepszy możliwy sposób przeprowadzając w 28 min. niezwykle efektowną,składną akcję. Piłkę w środku boiska przejął Wojciech Hober i zagrał na prawe skrzydło do Mateusza Jeziorowskiego.Nasz lewy obrońca "pociągnął" jeszcze kilka metrów i zagrał mocno w pole karne do nadbiegającego Klaudiusza Lasika,który pięknym uderzeniem z woleja nie dał szans Grunerowi.  1:1 . W  tej części gry warto jeszcze odnotować mocny strzał z rzutu wolnego z 35 m. Mateusza Jeziorowskiego,po którym niepewnie interweniował bramkarz Piotrówki ale nikt z naszych piłkarzy nie zdążył do dobitki...

Drugą połowa rozpoczęła się dla nas znakomicie bo już w 51 min. prowadziliśmy 2:1 ! Świetną piłkę z prawego skrzydła dograł w pole karne Adam Piontek a Wojciech Hober ubiegł interweniującego Mateusza Komora i silnym strzałem pod poprzeczkę dał nam prowadzenie w tym meczu. Goście nie zamierzali się poddawać i ostro ruszyli na naszą bramkę korzystając ze swoich szybkich skrzydłowych:Mateusza Lachowicza i Tomasza Pośpiecha. W środku pola "rządził" doświadczony Dzikami Gwaze a my oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi. W 72 min. groźnie było pod naszą bramką ale na szczęście po dośrodkowaniu Lachowicza na 6 metrze w piłkę nie trafił czysto Jaworski !  LZS Piotrówka wykonywała niezliczoną ilość rzutów rożnych,po których kotłowało się pod naszym polem karnym ale na szczęście nic z nich nie wynikało dla gości. My mieliśmy swoją szansę w 88 min. gdy po rzucie wolnym z 25 m. strzał Hobera przeszedł minimalnie obok prawego słupka bramki gości. Końcówka meczu była bardzo nerwowa ale mimo doliczonych 4 min. przez arbitra udało nam się obronić korzystny wynik.

To był dobry tydzień w wykonaniu naszego zespołu.Zdobyliśmy 4 punkty z trudnymi przeciwnikami co powinno wnieść więcej pewności i spokoju w poczynaniach naszej drużyny. Kolejny przeciwnik to będzie jednak niezwykle trudna przeszkoda. W 9 kolejce zagramy bowiem na wyjeździe z liderem rozgrywek Polonią Nysa,która dominuje w tych rozgrywkach. Ale cytując klasyka : "piłka jest okrągła a bramki są dwie"  więc wszystko  jest możliwe

===================================

E.H.