Porażka z liderem  (juniorzy młodsi)

Pomologia Pruszków : OKS Olesno 3:0 (2:0)

Skład : Jeziorowski B.(63' Sitek D.)-Famuła J.,Molski G.,Siemski T.,Pawlik J.-Flak T.(68' Ceglarek P.),Ligendza D.(63' Parkitny Sz.),Skonieczny J.,Barowski D.,Sąsała S.(73' Famuła K.)

.

Niestety,wyjazdowy mecz z liderem zakończył się naszą wyraźną przegraną.Pomologia przez cały mecz miała zdecydowaną przewagę,chociaż niewiele z niej wynikało.Bardzo dobrze zagrała nasza linia obrony,rozbijając ataki gospodarzy na naszej połowie.Brakowało nam jednak dokładnych podań po odebraniu piłki i to powodowało,że musieliśmy więcej biegać,aby ją znowu odzyskać.W 25 min. po jednej z nielicznych prób naszego ataku nie zdążyliśmy odbudować ustawienia i Pomologia po pięknej akcji lewą stroną,zakończonej strzałem z pola karnego wyszła na prowadzenie.Minutę pózniej przegrywaliśmy już 2:0.Wrzutka w pole karne,jeden z naszych obrońców przy próbie zablokowania strzału dostał w rękę i rywale wykorzystali rzut karny.Druga połowa była bardzo podobna do pierwszej,z tym,że od 69 min. musieliśmy grać w 10.Kuba Skonieczny został powalony na połowie boiska,próbując wstać odepchnął faulującego go przeciwnika i został ukarany żółtą kartką.Nie mogąc się z tym pogodzić,wdał się w dyskusję z arbitrem,co skończyło się drugim ,,żółtkiem" a w konsekwencji czerwoną kartką.Zresztą sędziowie nie byli w najlepszej dyspozycji.Świadczy o tym trzecia bramka dla gospodarzy,która padła po ewidentnym spalonym.Boczny arbiter sygnalizował pozycję spaloną, a główny,który stał na środku boiska nie zareagował.Na moje pytanie po meczu,stwierdził,że jego kolega się pomylił(o tym,że to ten kolega stał w linii z akcją już nie wspomniał).Nie znaczy to jednak, że sędziowie wypaczyli wynik meczu,po prostu rywale byli dzisiaj lepsi i zasłużenie wygrali.Mimo przegranej cieszy dobra gra obrony i fakt,że młodzi zawodnicy,którzy weszli w drugiej połowie udanie się zaprezentowali.W najbliższą sobotę o godz. 11 podejmujemy zespół Chemika Kędzierzyn i miejmy nadzieję,że sięgniemy po pierwszą wygraną w tym sezonie.