Remis w pierwszym sparingu!

OKS Olesno - Śląsk Łubniany 2:2

1:0 Skowronek 20'

2:0 Jeziorowski 37'

2:1 Tracz

2:2 ?

Trener Grzegorz Świtała

OKS: Kościelny (30. Sładek, 60. Klonowski) - Hober, Świerc, Krzyminski, Kubacki - Jeziorowski - Dębski (46. Flak), Rozik, Skowronek (46. Panek), Brzenska (46. Misiak) - Jasina (46. Brzenska)

W pierwszym sparingu w 2017 roku nasza drużyna zremisowała z występującym w klasie okręgowej Śląskiem Łubniany. Pierwsza połowa była toczona pod nasze dyktando, czego efektem były dwie bramki. W dwudziestej minucie meczu Skowronek ładnym uderzeniem z półwoleja zdobył pierwszą bramkę w nowym roku. W 37 minucie gry Jeziorowski musnął głową dośrodkowanie Hobera i podwyższył prowadzenie naszej drużyny. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale dobrych okazji nie wykorzystali Kubacki i Brzenska

Na drugą połowę nasza drużyna wyszła w mocno przemeblowanym składzie, a trener Świtała dał szansę młodzieżowcom. Śląsk zaczął grać dużo lepiej niż w pierwszej połowie, ale wynikało to z naszej słabszej gry. Kontaktową bramkę uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Tracz, a w samej końcówce spotkania po rzucie rożnym Klonowski skapitulował po raz drugi. Szansę bramkową miał Panek, ale jej nie wykorzystał. Nasi zawodnicy mieli w nogach ciężkie treningi, co było widać w drugiej połowie spotkania, ale cieszy fakt że obyło się bez urazów, bo to w tym momencie jest najważniejsze.

Skład na to spotkanie był mocno okrojony. Na Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu przebywają Krzysztof Meryk, Michał Bienias i Patrick Riemann (wciąż zawodnik OKS-u), Tomasz Kazimierowicz zmaga się z urazem, Bartosz Kowalczyk dalej leczy kontuzjowaną kostkę, a Tomasz Woźny przegrał z chorobą. Z powodu tych nieobecności gościnny występ zaliczył Kamil Jasina. Bliski powrotu do naszej drużyny jest Dariusz Rozik, który ostatnio występował w Starcie Dobrodzień.

Fot: www.ool24.pl