3 punkty do podium - podsumowanie 23 kolejki

W 23 kolejce Saltex IV Ligi opolskiej do Olesna przyjechała będąca w olbrzymim dołku Olimpia Lewin Brzeski. Pewne zwycięstwo oleśnian tylko pogłębiło różnice pomiędzy tymi dwoma drużynami. Od zwycięstwa do zwycięstwa w kierunku III ligi zmierza Stal Brzeg. Tym razem o sile lidera przekonali się Czarni Otmuchów. Nie bez problemów wygrała Polonia Głubczyce, która w Namysłowie okazała się lepsza o jedną bramkę od gospodarzy. Podium zamyka Porawie Większyce, które wygrało w Krasiejowie z miejscowym KS-em.

Hitem kolejki było starcie LZS-u Starowice z Małąpanwią Ozimek. Trzy punkty pojechały do Ozimka, a dla Małejpanwii było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Remisami zakończyły się spotkania pomiędzy TOR-em Dobrzeń Wielki i Skalnikiem Gracze, a także Pogoni Prudnik z MKS-em Gogolin. Dużą niespodzianka miała miejsce w Kędzierzynie - Koźlu, gdzie miejscowy Chemik przegrał ze Spartą Paczków. Kolejkę dopełnia zwycięstwo Śląska Łubniany z LZS-em Kup.

W 23 kolejce padło 29 bramek, co daje średnią 3,22 bramek na spotkanie. Tylko dwa zwycięstwa gospodarzy, pięć triumfów gości i dwa remisy - tak prezentuje się bilans tej kolejki.

Komplet wyników:

OKS Olesno 3:0 Olimpia Lewin Brzeski ( Bienias 42',73', Dębski 90+2)

Stal Brzeg 5:1 Czarni Otmuchów ( Bonar 18',26',56', Kiełbasa 21', Poważny 83' - Bochniarz 72')

Start Namysłów 1:2 Polonia Głubczyce ( Pabiniak 58' - Hajduk 45', Zalewski 51')

LZS Starowice 0:2 Małapanew Ozimek ( Sowiński 42', Wiśniewski 90')

Chemik K - Koźle 0:1 Sparta Paczków ( Pach 63')

Pogoń Prudnik 1:1 MKS Gogolin ( Rudzki 68' - Wymysłowski 45')

KS Krasiejów 0:3 Porawie Większyce ( Atroszko 14', Kierdal 17',62')

LZS Kup 0:3 Śląsk Łubniany ( Graf 36', Gnoiński 66', Szypuła 90')

Skalnik Gracze 3:3 TOR Dobrzeń Wielki ( Sierakowski z karnego 31', Maryszczak 64', Fabiszewski 90' - Karabin z karnego 7',45',90')

Fot: Mamy nadzieję, że czyste konto Jarka Kościelnego zachowane w meczu z Olimpią jest początkiem długiej serii!