Celowniki do poprawki !

KS Krasiejów - OKS Olesno   1:3/1:3/

bramki: 1:0 Dube Thabo/'15/, 1:1 Damian Gąsiorowski/'32/, 1:2 Klaudiusz Lasik /'34/, 1:3 Damian Gąsiorowski'40/

sędziował : Łukasz Sowada/Opole/

KS Krasiejów : Górecki-Podkowa/'82 Puzik/,Dobrzyński/'73 Mora/,Kuczer, Krawczyk,Jonczyk, Makulski,Wieczorek/'58 Molendowski/,Kotyś,Dube Thabo/'66 Możdżeń/,Słupik/'46 Janoszka/

OKS Olesno: Jeziorowski - Siemski,Molski,Matysiok,Pawlik - Jantos/'87 Kamski/,Huć/'73 Stróżyk/,Skowronek/'77 Karwat/,Lasik,Flak/'75 Zorychta/ - Gąsiorowski/'83 Zawada/

OKS wygrał drugi mecz w klasie okręgowej tym razem na boisku w Krasiejowie - szóstej drużynie ubiegłego sezonu w tej lidze. Nasza drużyna zagrała bardzo dobry mecz ale mimo tego nie jesteśmy do końca zadowoleni. Marnowaliśmy bowiem na potęgę sytuacje bramkowe/ w tym rzut karny/,które potrafiliśmy sobie seryjnie stwarzać po naprawdę świetnych akcjach.

Już w 2 min. Adam Huć pięknie przymierzył z rzutu wolnego ale Bartłomiej Górecki popisał się świetną interwencją.Za chwilę Dominik Flak strzelał z 18m. ale piłka przeszła obok słupka. W 15 min. gospodarze niespodziewanie strzelają bramkę gdy po szybkiej kontrze Piotr Słupik dograł na 5 m. do Dube Thabo a piłka po jego strzale odbijając się od słupka wpadła do siatki 1:0. Pięć minut później Maciej Wieczorek ograł Tomasza Siemskiego ale jego strzał z linii pola karnego obronił Bartosz Jeziorowski. W 31 min. w polu karnym faulowany był bardzo aktywny w tym meczu Marcin Jantos i prowadzący zawody  Łukasz Sowada wskazał na 11 metr. Thomas Skowronek strzelił mocno ale Górecki przeczytał zamiary strzelca i odbił piłkę na rzut rożny. Wtedy Skowronek posłał piłkę w pole bramkowe a nie pilnowany Damian Gąsiorowski wpakował z bliska piłkę do siatki 1:1.  Za chwilę postraszyli gospodarze gdy szybki lewoskrzydłowy Dube Thabo zakręcił naszymi obrońcami strzelając z bliska - Jeziorowski broni. Ostatnie 10 minut to ataki naszej drużyny i dwie bramki:

34 min. - szybka akcja lewym skrzydłem  Gąsiorowskiego ,który dograł precyzyjnie do zamykającego akcję i niepilnowanego Klaudiusza Lasika a ten nie marnuje okazji 1:2,

40 min. - podręcznikowa akcja naszego zespołu: Lasik do Jantosa,ten dogrywa z linii końcowej w pole bramkowe a Gąsiorowski dopełnia formalności 1:3

Jeszcze przed przerwą mogliśmy strzelić czwartą bramkę ale najpierw  Lasik  będąc na wprost bramki na 14 metrze strzelił niecelnie a za chwilę Gąsiorowski strzelał z 5 m. ale został zablokowany. Była to jak się później okazało zapowiedź tego się działo w drugiej połowie. Krasiejów nie stworzył w niej żadnej okazji bramkowej. A my? No to proszę poczytać:

50 min. - Flak strzela z 16m . w boczną siatkę,

51 min. - Lasik wrzuca piłkę z prawej strony ale będąc na 5 metrze Jantos nie trafia w piłkę,

55 min. - Siemski zagrywa z prawej strony w pole bramkowe -Gąsiorowski nie opanował piłki,

57 min. - ponownie prawa strona - Flak dośrodkowuje w pole bramkowe a Gąsiorowski strzela w słupek!

60 min. - Lasik przed świetną okazją ale z 14m. strzela wprost w bramkarza,

65 min. -rajd lewą stroną Jantosa, dogrywa do Lasika ale ten strzela bardzo niecelnie,

70 min. - Jantos w indywidualnej akcji ogrywa obrońców ,strzela z 8m. w słupek a dobitka Gąsiorowskiego zablokowana,

74 min. - Flak strzela z ostrego kąta w spojenie a następnie będąc z piłką na 3 metrze zostaje zablokowany,

76 min. - Jantos strzela silnie z boku pola karnego ale minimalnie niecelnie,

82 min. - po rzucie rożnym egzekwowanym przez Michała Karwata Gabriel Molski strzela głową z 5 m.  w poprzeczkę,

Dwa słupki,dwie poprzeczki,kilka innych świetnych okazji w drugiej połowie ale wynik ani drgnął. Trzeba więc koniecznie popracować na treningach nad skutecznością bo w kolejnych meczach może już nie być tak łatwo.Cieszy na pewno jednak gra naszego zespołu bo zagraliśmy świetny mecz a gdyby celowniki naszych piłkarzy były lepiej ustawione wynik mógł być bardzo wysoki.

W sobotę 19 sierpnia godz. 17,00 3 kolejka- zagramy w Oleśnie  z Unią Kolonowskie,która pozostaje po dwóch kolejkach bez punktu...

Tabela rozgrywek: Klasa okręgowa "FOOTBALL WORLD" Grupa 1