Honorowa porażka z liderem

Polonia Nysa - OKS Olesno   2:0  /0:0/

bramki: 1:0  Maciej Rakoczy/' 75-głową /, 2:0 Patryk Ostrowski/'90/

żółte kartki: Jeziorowski,Jantos,Krzymiński          sędziował: Michał Mazurek /Opole

Polonia: Marciniak – Naściszewski (70. Majewski), Redek, Rogoziński, Kulak - Sikora (65. P. Ostrowski), Rakoczy, Perkowski, Dro, Danieluk - Pisula.

OKS : Sładek - Pawlik/'85 Zawada/, Ficek, Krzymiński, Jeziorowski - Jantos, Skowronek, Hober,                                 D.Flak/'85 Matysiok/, K.Lasik  - Świerc

OKS w wyjazdowym meczu 9 kolejki zmierzył się na wyjeździe z liderem IV-ligowych rozgrywek Polonią Nysa, która mogła się pochwalić przed tym meczem  imponującym bilansem :7 zwycięstw,1 remis,0 porażek. Trudno więc było oczekiwać dobrych wieści z pod czeskiej granicy i tak też się stało. Jednak porażka 2:0 mimo wszystko  ujmy naszej drużynie nie przynosi ! Trzeba pochwalić naszych piłkarzy,którzy bez wątpienia lepszym piłkarsko gospodarzom przeciwstawili wielką ambicję i wolę walki.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy,którzy jednak razili nieskutecznością i nie wykorzystali żadnej z czterech okazji bramkowych. Już w pierwszej minucie meczu po strzale z dystansu Macieja Rakoczego piłka odbiła się od poprzeczki naszej bramki,trafiła w plecy Sładka ale na szczęście nasz goalkeeper złapał piłkę . Nasz zespół ,co oczywiste,skupił się na defensywie próbując kontrować.Mieliśmy w tej części gry jedną sytuację bramkową ale strzał Wojciecha Hobera z 16 m. przeszedł minimalnie obok bramki

W drugiej połowie długo utrzymywał się korzystny dla nas bezbramkowy remis. Gospodarze,którzy posiadają mocną ławkę rezerwowych /u nas na ławce oprócz bramkarzy tylko:Matysik i Ryng/ w ostatnim kwadransie wykorzystali ten atut wprowadząjąc na zmęczonych już naszych zawodników "świeżych " piłkarzy. To dało efekt bo w 75 min."dopięli swego" a gola głową po rzucie rożnym strzelił Maciej Rakoczy. W ostatniej minucie meczu  Patryk Ostrowski  minął w polu karnym Mateusza Jeziorowskiego i  z bliska pokonał Sładka podwyższając wynik końcowy na 2:0