Ostateczne rozstrzygnięcia za tydzień

Victoria Chróścice - OKS   2:3 / 2:1/

bramki:  1:0 Tomasz Suchecki/'3/, 1;1 Adam Huć/'26/, 2:1 Aleksander Duda /'27/, 2:2 Marcin Jantos /'62/, 2:3 Mateusz Kiecko / '67/

żółte  kartki: Olszacki,Tramsz - Krzymiński,Jantos

sędziował  Szymon Łężny / Kluczbork/

Victoria: Pałygiewicz - Turek,Słowik,Waindok,Tramsz,A.Duda,Sz.Polok/ ' 86 S.Duda/,Olszacki/'60 Dast.Polok/, Dam.Polok, Suchecki/'72 Rychlik/,Marek/ ' 78 Janus/

OKS: Sładek - Flak,Krzymiński/'88 Molski/,Koziol,Siemski/'68 Kuzaj/ - Kiecko,Skowronek,Matysiok,Kisialiou/'41 Jantos/,Huć/'84 Stróżyk/ - Gąsiorowski/'83 Zorychta/

Zwycięstwo w Chróścicach choć niezwykle cenne tak naprawdę dało nam na ten moment uniknięcie bezpośredniego spadku i minięcie w tabeli Skalnika Gracze (co może być dla nas bardzo ważne...). Choć IV liga zakończyła rozgrywki  to ostateczne rozstrzygnięcia w kwestii spadku i baraży zdecyduje ostatnia kolejka w III lidze. Oprócz pewnej już spadku Polonii Nysa zagrożona jest bowiem także Stal Brzeg,która ma 3 pkt. straty do Warty Gorzów Wlk. Jedyny ratunek dla niej to wygrana na własnym boisku/Gwarek Tarnowskie Góry/ i porażka Warty na wyjeździe /Lechia Zielona Góra/. Wtedy z IV ligi spadają Unia Krapkowice i Polonia Głubczyce, Jełowa i Gracze grają baraże a OKS ma pewne utrzymanie. W przypadku spadku Stali "leci" także Jełowa a baraże grają Gracze i OKS. Zagralibyśmy wtedy barażowy dwumecz o utrzymanie z Polonią Karłowice,która została dziś wicemistrzem I gr. ligi okręgowej / mecze 20.06.-dom, 24.06.-wyjazd/. Pozostaje więc nam trzymać kciuki za Stal Brzeg ,która może nas wybawić z gry w barażach...

Mecz w Chróścicach rozpoczął się jak zwykle. Już w 3 min. tracimy bramkę po koronkowej akcji gospodarzy i strzale z bliska Tomasza Sucheckiego  1:0. Kolejne minuty to przewaga Victorii ale strzały bardzo aktywnego  Szymona Poloka /5,'8, '12 i '14/ mijały naszą bramkę. Pierwszy raz  zagroziliśmy bramce przeciwnika w 15 min. ale strzał Damiana Gąsiorowskiego obronił Paweł Pałygiewicz.Pięć minut później niespodziewanie doprowadzamy do wyrównania. Adam Huć odważnie zaatakował wybijającego piłkę na linii pola karnego bramkarza gospodarzy a ta odbijając się od naszego zawodnika wpadła do siatki 1:1.  Minutę później było jednak 2:1 dla Victorii gdy Aleksander Duda po szybkiej akcji i biernej postawie naszej obrony trafił do siatki. Przed przerwą mieliśmy swoją szansę ale strzał Mateusza Kiecki obronił Pałygiewicz.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków miejscowych ale uderzenia Daniela Olszackiego/ '50/ i Aleksandra Dudy minimalnie mijały słupek naszej bramki. W 62 min. swoją firmową akcję przeprowadził Marcin Jantos, który po indywidualnej akcji prawym skrzydłem wpadł w pole karne, "złamał" do środka i silnym strzałem lewą nogą dał nam wyrównanie 2:2.  W 63 min. Dawid Sładek w dobrym stylu obronił strzał Aleksandra Dudy. Bramkarz gospodarzy nie mógł pochwalić się taką interwencją w 67 min. gdy po jego błędzie  Mateusz Kiecko skutecznie go przelobował i objęliśmy prowadzenie w meczu!  2:3.  Nasz zespół nie cofnął się i atakował dalej ale strzały Damiana Gąsiorowskiego/69 i 77 min./ nie przyniosły efektu bramkowego. Już w doliczonym czasie gry rezerwowy w tym meczu Kamil Zorychta miał swoją szansę ale przestrzelił z 10m. Chwilę potem Duda strzelił z 14 m. nad poprzeczką i prowadzący zawody Szymon Łężny zakończył to spotkanie.

Do bezpiecznej 11 lokaty,którą zajmuje nasz dzisiejszy przeciwnik zabrakło nam trzech punktów. Czekamy więc na rozstrzygnięcia w III lidze....