Pewna wygrana w Kotorzu Małym

Silesius Kotórz Mały - OKS Olesno 1:5 /0:1/

bramki: 0:1 Leonardo/'15/, 0:2 Dominik Flak/'47/, 0:3 Leonardo / '57/ , 0:4  Grzegorz Siemski/'75/, 1;4 Oliwer Studenny/ '80/' 1:5 Damian Matysiok /'90+5/

żółte kartki: Dominik Dora,Piątkowski - Kamski

czerwona kartka: Dominik Dora / '86/

sędziował:  Fabian Russ

Silesius: Binkowski -  Pastovenskyi/'81 Olbryś/,Piątkowski,Pluciński/'60 Volotko/,Dora Dominik,Studenny, Tomczak, Pęchra,Kostrzewa,Ciach,Tyshkivskyi/'63 Dora Dariusz/

OKS: Grygier- T.Siemski/'73 Zorychta/, Molski, Krzymiński Pawlik - Leonardo /'70 G.Siemski/,Skonieczny /65 Zawada/, Skowronek/'70 Matysiok/,Huć,Flak - Lasik /'74 Kamski/

OKS,który był zdecydowanym faworytem tego spotkania nie zawiódł i pewnie wygrał z jednym z outsiderów tej ligi. Sileius przegrał ostatnie cztery mecze i w dzisiejszym meczu nie miał argumentów aby przerwać tę niechlubną serię.

Pierwsza połowa w miarę wyrównana choć poziom gry obu drużyn nie zachwycał.. W  15 min. Leonardo wykorzystał błąd w obronie gospodarzy i dał nam prowadzenie 0:1. Szansę na podwyższenie wyniku w 23 min. miał Tomasz Siemski ale nie wykorzystał dogodnej okazji.

Druga połowa to już dominacja naszego zespołu i kolejne bramki. W 47 min. Dominik Flak uderzyl z dystansu pokonując Jakuba Binkowskiego 0:2 . Dziesięć minut później Leonard de Lira zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu.Po otrzymaniu piłki na lewej stronie boiska, ruszył do przodu, wpadł w pole karne mjając bramkarza gospodarzy i mimo ostrego kąta pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce 0:3. Kolejne bramkii zdobyliśmy w 75. oraz w 90. minucie gry. Ich autorami byli rezerwowi Grzegorz Siemski oraz Damian Matysiok. Honorowego gola gospodarze zdobyli w 80. minucie gdy Oliwer Studenny po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ładnym uderzeniem głową po krótkim słupku pokonał Bartosza Jeziorowskiego. Wynik mógł być wyższy ale w 52 min. Thomas Skowronek nie wykorzystał rzutu karnego...

Za tydzień ostatni mecz rundy jesiennej. Zagramy w Oleśnie  ze Startem Jełowa - to tak jak my spadkowicz z ubiegłego sezonu,który jest jednak dużo wyżej w tabeli....  Do tej pory z drużynami z czołówki tabeli /Starościn,Łubniany,Namysłów/ nie zdobyliśmy nawet punktu. Wygrana w tym meczu byłaby dobrym prognostykiem na rundę wiosenną...