Pracowity tydzień zakończony integracją

W pierwszym oficjalnym tygodniu przygotowań drużyna seniorów odbyła trzy ciężkie jednostki treningowe, w której uczestniczyło 15-16 zawodników. W treningach brało udział dwóch nowych zawodników - Tomasz Kazimierowicz i Jakub Misiak (obydwaj Prosna Zdziechowice). Pierwszy z nich jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, który występował w pierwszej lidze w barwach MKS-u Kluczbork, a w swojej bogatej karierze reprezentował wiele klubów na wyższych szczeblach rozgrywkowych. Drugi to zdolny junior, a jak wiemy dobrych młodzieżowców nigdy nie za wiele. - Jestem zadowolony z frekwencji i pracy jaką wykonali zawodnicy podczas pierwszych treningów. Tomek i Kuba trenują z nami i jest wielce prawdopodobne, że na wiosnę będą reprezentować barwy OKS-u - mówi trener Świtała.
Jak już wcześniej pisaliśmy Wojciech Popczyk, Mateusz Pawelec i Patrick Riemann zadeklarowali chęć odejścia z drużyny. W przypadku pierwszej dwójki chodzi o powrót do LZS-u Rudniki, a Riemann który kilkanaście razy pełnił obowiązki kapitana drużyny chcę przejść do Małejpanwii Ozimek, w której kiedyś występował. - Między klubami toczą się rozmowy, bo nie możemy oddać tych zawodników za bezcen. Nikogo do gry w naszym klubie nie będe zmuszał i szanuje decyzje tych zawodników - dodaje nasz trener.
W sobotę miał się odbyć trening, ale nasz szkoleniowiec postanowił nagrodzić drużynę za dobrą pracę w tygodniu i zorganizowano kulig, a także ognisko podczas którego zawodnicy mogli się zintegrować i porozmawiać na inne tematy, niekoniecznie związane z futbolem. Nowy tydzień oznacza kolejny mikrocykl, który zostanie zakończony piątkowym sparingiem, który rozegramy w Kluczborku ze Śląskiem Łubniany o godzinie 18.00.
Wszystko idzie zgodnie z planem, omijają nas kontuzje i miejmy nadzieję, że tak pozostanie do końca okresu przygotowawczego!