Tenisowe wieści

Rozpoczął się sezon w tenisie stołowym na dobre. W dnia 17-18.09.2022r w Turawie zagraliśmy na Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w kategoriach: młodzik, kadet, junior, senior. Nasi młodzi zawodnicy mieli okazję powalczyć z najlepszymi zawodnikami w województwie w tych kategoriach. W naszej ekipie zagrali : Dawid Milde 11 lat.,Piotrek Pluta 11 lat , Tomasz Mencel 13 lat, Mateusz Poloczek 15 lat, Maksymilian Maćczak 16 lat i senior: Dariusz Pawłowski. Dwa dni ciężkich zmagań przy stołach to wiele rozegranych meczów. Najlepiej wypadli w swoich kategoriach: w młodzikach trzecie miejsce zajął Dawid Milde. Pozostali nasi zawodnicy w swoich kategoriach, zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce . Średnio w każdej z kategorii grało około 30 zawodników. Nasz nowy sezon w lidze seniorów będzie bardzo trudny. Do drużyny seniorów dołączą młodzi : Tomek 13 lat i Mateusz 15 lat.Niestety, nie wszyscy starsi zawodnicy, z uwagi na sprawy rodzinne i inne, nie zagrają we wszystkich meczach, co może mocno osłabić naszą pozycję. Na szczęście mamy młode zaplecze zawodników , którzy robią postępy i na pewno w przyszłych sezonach będą reprezentowali seniorskie umiejętności. Ponadto nasi młodzi zawodnicy biorą również udział w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej juniorów, W zeszłym sezonie zajęli czwarte miejsce na 16 drużyn. W tej I lidze nie mamy żadnych problemów. Nadmienić również należy , że nasi trzej młodzi zawodnicy , a to Tomek Mencel, Dawid Milde i Mateusz Poloczek są regularnie powoływani na zgrupowania kadry wojewódzkiej w swoich kategoriach. Poza w/w młodymi , w kategorii seniorów wystąpią: Kuba Cyndera (kapitan), Dariusz Pawłowski, Artur Badura, Damian Kaczmarzyk, Michał Polak, Zdzisław Kleszcz(trener ). Przed nami ciężki długi sezon, mam nadzieję , że damy z siebie wszystko, a młodzi podniosą mocno swoje już niezłe już umiejętności. Liczę, że w tym sezonie omijać nas będą kontuzję i dopisywać zdrowie.

Chciałbym w imieniu własnym i drużyny podziękować Dyrekcji Szkoły nr 1 za udostępnianie sali do treningów i meczów , oraz Zarządowi OKS-u za dobre relacje i wspieranie naszej sekcji.

Trener sekcji tenisa stołowego- Zdzisław Kleszcz