Wygrana Juniorów Starszych!

OKS Olesno 2:1 Hetman Byczyna

Bramki: Piontek, Niejadlik

OKS: B.Klonowski - D.Hajduk, Ł.Porębski, L.Uniatowski, K.Wolny - B.Biernacki, D.Flak, T.Brodziak (46` S.Dębski), P.Sklorz - (77` P.Baros), A.Piontek, F.Niejadlik

'' Zwycięska passa drużyny prowadzonej przez Andrzeja Świerca trwa. Tym razem z kwitkiem odesłana została ekipa Hetmana Byczyna. Nie był to jednak udany mecz naszych juniorów. Pierwsze 30 minut spotkania poprawne, częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, udało się wykreować parę ciekawych akcji. W 8 minucie Dominik Flak stanął przed szansą zdobycia bramki, jednak jego strzał z 14 metrów wylądował nad poprzeczką. Pieć minut później OKS dopiął swego - rajd prawą stroną Leszka Uniatowskiego, dokładna centra i Adam Piontek skacze wyżej od stopera gości i głową pokonuje bramkarza Byczyny. W kolejnych minutach stworzyliśmy jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale w końcowej fazie akcji brakowało zimnej krwi. Ostatni kwadrans to dziwna niemoc naszych zawodników, którzy zaczęli w prosty sposób gubić piłkę. Po jednej z akcji sam na sam z Bartkiem Klonowskim znalazł się napastnik Byczyny, na szczęście nasz bramkarz zdecydowaną interwencją zapobiegł utracie gola.

Wydawało się, że przerwa dobrze posłuży OKS-owi, ale stało się odwrotnie. Już 3 minuty po wznowieniu gry tracimy bramkę źle kryjąc przy rzucie rożnym. Ponownie prowadzenie dał nam strzał Filipa Niejadlika w zamieszaniu podbramkowym również po stałym fragmencie gry. Mimo, że mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramek, to niestety zmarnowaliśmy stworzone sytuacje (najlepszą S.Dębski będący sam na sam z bramkarzem nieatakowany przez nikogo posłał piłkę obok słupka). Ten brak skuteczności powodował, że zawodnicy Hetmana do samego końca ambitnie walczyli o zdobycz punktową.

Należy cieszyć się z punktów, które umacniają OKS na pozycji lidera. W następnej kolejce nasi juniorzy pauzują, a za dwa tygodnie gościć będziemy wicelidera z Krasiejowa.''