Awans w Pucharze

Piast Gorzów Śl. - OKS Olesno    1:5/1:2/

bramki: 1:0 Martin Rataj /'1/, 1:1 Gabriel Molski/' 14-głową/, 1:2 Thomas Skowronek/'43/, 1:3 Damian Gąsiorowski/'47-głową/, 1:4 Thomas Skowronek /'62/, 1:5 Sebastian Zawada/'83/

żółta kartka: Flak

sędziował: Przemysław Mielczarek /Gotartów/

Piast: Fabianek - Surowiec/'82 Góra/,Łątka,Kaletka,Kuźniar/'86 Sikora/,Kałwak,Rataj,Hnevush/'68 Adamczyk/,  Hanas, Kwiring/'73 Cichoń/,Krasnyk/'83 Żułtaszek/

OKS: Grygier -Siemki/'77 Sobczyk/,Molski,Krzymiński/' 46 Lasik/,Pawlik - Flak,Skowronek/'68 Stróżyk/,           Matysiok,Huć/'63 Karwat/,Jantos -Gąsiorowski/' 77 Zawada/

OKS awansował do II rundy Pucharu Polski pokonując A-klasowy Piast Gorzów Śl. 5:1. Po nieudanym okresie sparingowym,w którym ponieśliśmy cztery porażki mecz ten miał być generalnym testem przed rozpoczynającym się za tydzień sezonem w klasie okręgowej. Zadanie zostało wykonane bo awansowaliśmy do kolejnej rundy. Jednak przeciwnik nie był zbyt wymagający i tak naprawdę trudno jest ocenić czy mamy drużynę na powrotny awans. Tym bardziej ,że nie zagraliśmy tak jak byśmy tego oczekiwali choć oczywiście druga połowa to była już nasza dominacja gdy gospodarze opadli z sił.

Pierwsza połowa,choć minimalnie wygrana była z naszej strony słaba -graliśmy chaotycznie a bramkę straciliśmy już w pierwszej akcji Piasta. Martin Rataj  z łatwością uwolnił się z pod presji Krzymińskiego i Pawlika  i strzałem z 14 m.pokonał debiutującego w naszej bramce w meczu o stawkę Sebastiana Grygiera 1:0.  Wyrównaliśmy w 14 min. gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego Thomasa Skowronka wykorzystał Gabriel Molski strzelając z bliska głową nie do obrony. 1:1  Mieliśmy kolejne dwie okazje ale najpierw strzał Tomasza Siemskiego z dystansu minimalnie minął poprzeczkę/'16/ a strzał Marcina Jantosa w 33 min. obronił Oskar Fabianek. Gdy wydawało się,że prowadzący zawody III-ligowy arbiter Przemysław Mielczarek zaprosi piłkarzy na przerwę Thomas Skowronek strzelił silnie z 18 m. wprost w bramkarza ale ten przepuścił piłkę do siatki  1:2

W drugiej połowie a-klasowcy zagrali już słabiej bo najwyraźniej opadli z sił. W tej części gry zagrozili nam dwa razy. Najpierw  po strzale z rzutu wolnego Sławomira  Kałwaka piłka odbiła się od zewnętrznej strony poprzeczki/'80/ a w 70 min. Dawid Łątka nie trafił do pustej bramki. Nasz zespół miał natomiast ułatwione zadanie bo gospodarze odpuścili pressing co pozwoliło nam tworzyć kolejne sytuacje bramkowe i  w konsekwencji gole:

47 min. - po rzucie rożnym Skowronka głową na 1:3 strzela Damian Gąsiorowski,

60 min. - Dominik Flak  strzela mocno ale w poprzeczkę,

62 min. - Fabianek odbija strzał Flaka ale dobitka Skowronka skuteczna 1:4,

66 min. - strzał  Flaka z rzutu wolnego broni Fabianek,

67 min. - Klaudiusz Lasik strzela z 16 m. minimalnie obok słupka,

83 min.-  strzał z linii pola karnego Lasika odbija bramkarz ale dobitka Sebastiana Zawady skuteczna 1:5

85 min. - Zawada minął już bramkarza ale mając przed sobą pustą bramkę strzelił obok słupka !

W poprzedniej edycji Pucharu Polski dotarliśmy do III rundy przegrywając tam z LZS Starowice po dogrywce 1:4. Rozgrywki pucharowe to okazja aby na naszym stadionie ponownie zagościły drużyny IV-ligowe więc warto walczyć w nich o awans. W 1/16 Pucharu zagramy 30 sierpnia /środa/ godz.17,00  na wyjeździe z Orłem Reńska  Wieś / A-klasa/. Tamtejsze boisko znane jest naszym piłkarzom bo na nim swoje IV-ligowe mecze rozgrywa Porawie Większyce.

Dla nas jednak najważniejsze będą rozpoczynające się za tydzień rozgrywki klasy okręgowej ,w których powalczymy o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej na Opolszczyźnie. Niebawem podamy pełną kadrę na sezon 2023/24. Już teraz wiadomo,że zasilą już również Paweł Wajsprych /były junior naszego klubu/ oraz Kamil Bomba/ Sokół Bierdzany/