Graja seniorzy- drugi brazylijczyk w kadrze OKS !

Już jutro ,w sobotę 9 marca rusza runda rewanżowa klasy okręgowej. Nasz zespół po spadku z IV ligi rundę jesienną miał słabą bo z dorobkiem 21 pkt. / 6 zwycięstw,3 remisy,6 porażek/ zajmuje 10 miejsce. To pozycja znacznie poniżej oczekiwań piłkarzy,działaczy no i oczywiście kibiców ,którzy liczyli na szybki powrót OKS-u na najwyższy wojewódzki szczebel. Strata aż 18 punktów do lidera LZS Starościn to oczywiście różnica nie do odrobienia dlatego rundę wiosenną powinniśmy zagrać bez presji budując formę drużyny na kolejny sezon. W okresie przygotowawczym prowadzona przez trenera Arkadiusza Świerca drużyna rozegrała 7 sparingów z bilansem 3-2-2.

Nastąpiło kilka zmian w kadrze ale bez wątpienia największą "petardą" jest pozyskanie w ostatnich dniach kolejnego piłkarza z Brazylii !. Jest nim 28 letni Edson de Araujo Machado / na zdjęciu przy piłce/, który ma w swoim cv grę w lokalnych klubach brazylijskich. Swoje umiejętności pokazał w ostatnim sparingu z Mechanikiem Kochcice,po którym Zarząd OKS zdecydował o jego angażu do Klubu. Piłkarz ten może grać zarówno jako pomocnik lub napastnik a w parze z grającym już od jesieni Leonardo stanowić mogą o "brazylijskim stylu" w naszej drużynie :)

Ruchy kadrowe w przerwie zimowej:

Przybyli: Karol Wengel /obrońca- LZS Ligota Oleska / Tomasz Kożuchowski /pomocnik-Unia Kolonowskie/, Edson de Araujo Machado / pomocnik - Brazylia /

Ubyli: Adam Huć/ praca/ ,Grzegorz Siemski / MKS Kluczbork juniorzy/

===============

W pierwszym meczu rundy wiosennej zmierzymy się na wyjeździe z Rudatom Kępa /14 miejsce-10 pkt./ - 9 marca godz. 15,00. Jesienią wygraliśmy w Oleśnie wysoko bo aż 5:1. Z informacji podawanych na klubowym facebooku wynika,że nasz przeciwnik doznał znacznego osłabienia kadry w przerwie zimowej bo odeszło kilku podstawowych zawodników: Karol Sula, Jan Dec, Michał Wojciechowski, Patryk Piwowarski, Tomasz Duran i Bartłomiej Węgrzyn. Rywale ratują się wypożyczeniami zawodników ze Śląska Łubniany i LZS Starościn....