Koniec zimowej przerwy-wracamy na stadiony !

Po ponad trzymiesięcznej przerwie zimowej piłkarze wracają na IV-ligowe boiska. Już 5 marca część zespołów rozegrała mecze zaległej z jesieni 18 kolejki ( OKS rozegra swój zaległy mecz z LZS Starowice 13 kwietnia). Zwycięstwa odniosły m.inn. Piast Strzelce Op. i Victoria Chróścice spychając nas na 14 miejsce w tabeli. Zachowujemy jednak nadal 5-punktowy dystans do strefy spadkowej bo TOR Dobrzeń Wlk. przegrał swój mecz /z Victorią.../

Przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęły się 24 stycznia, w trakcie których trener Krzysztof Meryk zaplanował rozegranie 6 sparingów. O ich przebiegu informowaliśmy na naszej stronie - dla przypomnienia ich bilans:

3 zwycięstwa – Krasiejów 3:0,Kuniów 5:0,Bogacica 2:0

1 remis - Prosna Wieruszów 0:0

2 porażki - Znicz Kłobuck 0:3 , Start Jełowa 0:2

Sparingi to oczywiście nie mecze o punkty i służą trenerowi do zbudowania formy zespołu na pierwszy mecz ligowy. Choć w żadnym z nich nie mógł on dysponować pełnym składem to jednak cieszy fakt,że z każdym kolejnym meczem gra drużyny wyglądała coraz lepiej. Dowodem tego jest chociażby ostatni mecz sparingowy z LZS Bogacica gdy pewnie pokonaliśmy silnego rywala. Do drużyny dołączyli:Adam Huć,Damian Gąsiorowski i Mateusz Kiecko o czym więcej w kolejnym artykule.W kadrze na rundę wiosenną znalazł się też nasz utalentowany junior Franciszek Wójcik/pomocnik/. Do swoich macierzystych klubów powrócili natomiast z wypożyczenia Oskar Ryng/ LZS Rudniki/ i Fiip Kościelny /LZS Ligota Oleska/,którym dziękujemy za grę w naszym zespole w rundzie jesiennej.

Trener Krzysztof Meryk:

"Okres przygotowawczy przepracowany zgodnie z planem oraz naszymi możliwościami ( treningi na orliku).Podczas sparingów były sprawdzane różne ustawienia oraz pozycje zawodników. Ostatnie sparingi pokazały, że forma zawodników wzrasta i idziemy w dobrym kierunku. Pierwsze mecze będą kluczowe w kontekście zapewnienia sobie pewnego utrzymania i spokojnej rundy"

Nasz cel jest oczywisty – utrzymanie ! Skorzystaliśmy na wycofaniu się Agroplonu Głuszyna poprawiając o 3 pkt. swój dorobek punktowy / na boisku przegraliśmy 0:1/. Mamy 5 punktów przewagi / i zaległy mecz ze Starowicami u siebie/ nad pierwszą drużyną na pozycji spadkowej, którą jest TOR Dobrzeń Wlk. Drużyn,które będą walczyć o utrzymanie jest co najmniej siedem bo oprócz TOR-u ,Chemika i Skorogoszczy w „strefie zagrożenia” oprócz OKS są jeszcze Skalnik,Piast,Chróścice. Jednak nawet Gogolin i Piotrówka nie mogą być pewne swego bo tak do końca nie wiadomo ile drużyn będzie spadać do „okręgówki” . Może być ich bowiem nie trzy a cztery lub nawet pięć. Będzie to zależało od postawy MKS Kluczbork i Stali Brzeg w III lidze,za których wyniki musimy obowiązkowo trzymać kciuki. Obydwie te drużyny jesienią spisywały się jednak słabo i trzeba ten scenariusz również brać pod uwagę.

Zapowiada się więc emocjonująca runda wiosenna zarówno w grze o mistrzostwo / Nysa, Zdzieszowice,Głubczyce,Starowice / jak i utrzymanie. Wierzymy,że nasz zespół zachowa IV-ligowy status bo przecież w całej historii IV ligi opolskiej jesteśmy liderem pod względem ilości rozegranych sezonów!

Okazja na pierwsze wiosenne punkty już w sobotę 12 marca godz. 15,00 gdy do Olesna przyjeżdża LZS Skorogoszcz. Nasi goście na koncie mają tylko 1 zwycięstwo, 4 remisy i z dorobkiem 7 punktów zamykają tabelę. Jesienią wygraliśmy w Skorogoszczy 3:1/ bramki: D.Flak, Jantos,Hober/. Musimy być jednak bardzo skoncentrowani bo historia meczów z rundy jesiennej pokazuje ,że w meczach z drużynami z dołu tabeli potraciliśmy sporo punktów/ porażki z TOR,Skalniki Chróścicami.../ . Ponadto goście pokazali,że nie zamierzają się poddawać w walce o utrzymanie co udowodnili kilka dni temu remisując 2:2 w Piotrówce w meczu zaległej 18 kolejki.

Zapraszamy kibiców na oleski stadion aby dopingować swoją drużynę w tym ważnym meczu!!!