Remis bez satysfakcji

OKS Olesno - LZS Skorogoszcz   0:0

żółte kartki:Krzymiński,Skowronek,Leonardo - Witkowski,W.Rożnowicz,Bogdan,Orzeł

sędziował: Radosław Paszek

OKS: Grygier - Pawlik,Gąsiorowski,Molski,Siemski - Flak,Krzymiński/'73 Stróżyk/,Skowronek,Matysiok/'68 Kożuchowski/, Leonardo - Lasik

Skorogoszcz: Klimisz - Półtorak,Ogórek,Grabas,Klimczak,Chróściel,Witkowski,Bąk,D.Rożnowicz,W.Rożnowicz/'73 Orzeł/, Bogdan/'63 Tramsz/

Mimo dużego zaangażowania naszych piłkarzy i kilku dogodnych okazji na zdobycie bramki tylko remisujemy z przeciętnie grającą Skorogoszczą. Nasz zespól zagrał bowiem całkiem dobry mecz ale za dobre wrażenie trzech punktów się nie przyznaje... Goście,szczególnie w drugiej połowie ograniczali się do obrony własnej bramki i nielicznych kontrataków a to wystarczyło im aby wywieźć z Olesna cenny dla nich punkt.

W 15 min. mieliśmy pierwszą okazję na objęcie prowadzenia jednak Klaudiusz Lasik strzelił z 12 m. nad poprzeczką po dograniu Leonardo. W 18 min. przyjezdni zagrozili naszej bramce po dośrodkowaniu Mateusza Chruściela. Głową strzelał Jarosław Witkowski ale jego próba była zbyt lekka aby sprawić kłopot Sebastianowi Grygierowi.Była to jedyna ich okazja w tej połowie...  My mieliśmy ich kilka:

20 min. - zagranie z głębi pola do wbiegającego w pole karne Lasika ale Wojciech Rożnowicz w ostatniej chwili wybija mu piłkę spod nóg,

30 min. - z 18 m. strzela mocno Leonardo ale w środek bramki - Paweł Klimisz piąstkuje piłkę,

38 min. - indywidualna akcja Tomasza Siemskiego zakończona strzałem ,który bramkarz gości przenosi nad poprzeczkę

45 min. - z narożnika pola karnego strzela Dominik Flak ale w efekcie mamy tylko rzut rożny

Druga połowa to jeszcze większa przewaga  naszego zespołu. Przyjezdni w tej części meczu nie przeprowadzili żadnej akcji,która mogłaby zagrozić naszej bramce... My za to raziliśmy nieskutecznością mimo wielu stworzonych sobie okazji bramkowych oraz rzutów rożnych:

50 min.  - akcja Lasik - Flak ale ten drugi z naroznika pola karnego strzela równie mocno jak niecelnie,

66 min. - Lasik widząc nadbiegającego w pole karne Jakuba Pawlika posłał mu z prawego skrzydła dokładne podanie ale ten strzałem z pierwszej piłki nie trafił w bramkę z 14 m.

69 min. - składna akcja OKS: piłka wędruje jak po sznurku i trafia na 13 m. do Flaka ale jego strzał broni Klimisz

75 min. - Flak zagrywa dokładnie na głowę Lasika - jego strzał odbija się od zewnętrznej strony spojenia bramki !

82 min. - Leonardo strzela z 25 m. ale zbyt słabo by zaskoczyć bramkarza gości

Prowadzący zawody Radosław Paszek doliczył 4 minuty ale mieliśmy jeszcze tylko jedną okazję gdy po rzucie rożnym Lasik strzelał głową obok bramki.

Nasz napór przez praktycznie cały mecz nie przyniósł nam trzech punktów co jest na pewno dla wszystkich dużym rozczarowaniem. Trzeba popracować nad skutecznością bo ta dziś na tle niezbyt wymagającego przeciwnika zawiodła na całej linii.

Za tydzień gramy w Kuniowie z 14 w tabeli tamtejszym LZS-em  - 21 kwietnia/niedziela/ godz. 17,00