Wygrywamy z  Krapkowicami

bramki: 1:0 Mateusz Kiecko/'51/, 2:0 Wojciech Hober/'88/

żółte kartki:  Kukla,Hober,Świerc,Pawlik - Brzozowski,Kurpierz

sędziował: Przemysław Mielczarek /Gotartów/

OKS: Sładek - Jeziorowski,Świerc,Kukla/'46 Baros/,Pawlik - Flak/'60 Zorychta/,Skowronek/'46 Luptak/,   Matysiok,Huć/'60 Zawada/,Kiecko /'78 Kuzaj/ - Hober

Unia: Karnaukh- Brzozowski,Maibaum,Boruszek,Przybyła,Wilk/'79 Dziony/,Kurpierz,Płóciennik,Winston/'69 Roguski/,  Morhun/'58 Witkowski/,Wośko

OKS świetnie "wszedł" w nowy sezon i po dwóch rozegranych kolejkach ma na koncie  już 4 punkty. Nasza drużyna po kilku zmianach kadrowych zaprezentowała się  licznej jak na środek tygodnia widowni z dobrej strony prezentując ofensywny styl gry,który przyniósł dwie bramki i zwycięstwo !  Choć trener Tomasz Kazimierowicz nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników z kadry na nowy sezon to można z optymizmem patrzeć na grę OKS-u i jego szanse w nowym sezonie.

Pierwsza połowa bezbramkowa choć obydwie drużyny miały swoje szanse. Już w 8 min. Mateusz Kiecko dograł z lewego skrzydła w pole karne ale piłka po  strzale Arkadiusza Świerca z 14m. minęła prawy słupek. Unia zagroziła nam w 24 min. gdy Vladyslav Morhun  wyszedł sam na sam ze Sładkiem ale strzelił z kilku metrów w boczną siatkę. Minutę później  po składnej akcji naszego zespołu okazję miał Thomas Skowronek ale jego strzał z 18 m. przeszedł obok słupka. Tempo gry nie było wysokie ale każda z drużyn miała swoje okazje. Groźnie pod naszą bramką było w 35 min.gdy po wrzutce Morhuna w pole bramkowe strzał głową Jarosława Wośki przeszedł minimalnie nad naszą poprzeczką. My również mieliśmy swoje szanse ale zarówno okazje  Mateusza Jeziorowskiego /'37/ i Arkadiusza Świerca/'42/ nie przyniosły nam gola. Goście mogli na przerwę zejść z prowadzeniem gdy w 43 min. aktywny na prawym skrzydle Winston wpadł w pole karne i podciął piłkę nad wybiegającym Dawidem Sładkiem ale ta tylko musnęła poprzeczkę!

Drugą połowę nasz zespół rozpoczął z dwoma zmianami :za Thomasa Skowronka- Denis Luptak, za Filipa Kuklę-Patryk Baros. Szczególnie wejście doświadczonego Luptaka uporządkowało grę w środku pola a na efekty nie trzeba było długo czekać. W 51 min. Adam Huć mocno dośrodkował z prawej strony w pole bramkowe Unii a nadbiegający Mateusz Kiecko silnym strzałem z kilku metrów dał nam prowadzenie 1:0. W 57 min. silnie z 25 m. strzelał Morhun ale zmierzającą w okienko piłkę w świetnym stylu odbił Sładek. Była to jedyna klarowna okazja gości w tej połowie bo to my stwarzaliśmy kolejne okazje na gole:

-70 min. wrzutka Hobera w pole karne ale strzał głową Zawady nad poprzeczką,

-77 min. szansę miał bardzo aktywny w tym meczu Damian Matysiok ale jego strzał z kilku metrów zablokowali obrońcy,

- 84 min. "setka" Hobera,który mając przed sobą tylko Karnaukha strzelił z kilku metrów obok słupka

W 88 min. "załatwiliśmy "sobie zwycięstwo w tym meczu. Mateusz Kuzaj,który dziesięć minut wcześniej zmienił strzelca pierwszej bramki dośrodkował z lewego skrzydła wzdłuż pola bramkowego Unii a zamykający akcję Wojciech Hober strzelił na 2:0

OKS mimo licznych roszad kadrowych zaprezentował dobrą formę a nowo pozyskani zawodnicy pokazali swoją przydatność w drużynie. Trener Tomasz Kazimierowicz nie miał dziś do dyspozycji Marcina Jantosa, Marka Koziola/kontuzje/,Andrzeja Krzymińskiego /sprawy osobiste/. Na zarejestrowanie w klubie czekają ponadto Trafim Kissaliou i Nathanael Wnuk a niebawem do dyspozycji trenera ma być także Gabriel Molski. Kadra na ten sezon jest więc wyrównana i szeroka a dobrym  prognostykiem były dwa rozegrane już mecze mistrzowskie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z meczu na  http://oks.olesno.pl/gallery/59456

W sobotę 3 kolejka -zagramy na wyjeździe ze Skalnikiem Gracze/20.08. godz. 13,00/,który został dziś został rozgromiony w Zdzieszowiczach aż 6:1