Sukcesy tenisistów

To był bardzo pracowity i udany tydzień dla zawodników sekcji tenisa stołowego. Od początku:

1. Nasi licealiści Tomek Mencel i Mateusz Poloczek zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa Szkół Ponadpodstawowych. To duże wyróżnienie bo w tych rozgrywkach biorą udział zawodnicy zrzeszeni w najlepszych klubach województwa.

2.Nasi młodzi zawodnicy również brali udział w dwudniowych Mistrzostwach Indywidualnych i Drużynowych Województwa Opolskiego, zawodników zrzeszonych w PZTS. To były bardzo udane mistrzostw dla naszej sekcji tenisa przy OKS Olesno. Ten turniej to maraton, a w nim zajmowaliśmy miejsca:

- w kategorii młodzików: w grach deblowych tytuł mistrzowski zdobyli: Milde Dawid(OKS) z kolegą z Żywocic, trzecie miejsce indywidualne w singlu Milde Dawid, wicemistrzostwo w drużynie zdobyli nasi Milde Dawid i Piotrek Pluta,

- w kategorii kadet: w singlu wicemistrzostwo zdobył Tomasz Mencel, mistrzami województwa w grze mieszanej zostali Tomasz Mencel z koleżanką z Zawadzkiego, w grze podwójnej kadetów Tomek Mencel wraz z kolegą z Brynicy zdobyli wicemistrzostwo województwa. Tomasz Mencel zajmując drugie miejsce w kategorii kadet singlu w tych mistrzostwach otrzymał promocję do udziału w Mistrzostwach Polski,które odbędą się 12 maja 2024 w Szczawnie Zdroju!

Mówiąc naszym językiem , zaliczyliśmy sześć pudeł (czyli podium). To był najbogatszy tydzień w dotychczasowej historii naszej sekcji. Te wyniki poparte są ciężkimi treningami (14 godzin tygodniowo), ale jak widać to się opłaciło.

Nadal szukamy sponsorów dla naszej sekcji, co pozwoliłoby na zakup sprzętu , który przy profesjonalnym uprawianiu szybko się zużywa, a kosztuje nie mało. Podsumowując należy dodać, że nasz zawodnik Milde Dawid w dniach 3-5 maja zagra w Mistrzostwach Polski w Sempólnie Krajeńskim, w grach indywidualnych i wraz z kolegą z Żywocic Dawidem Lepichem zagrają drużynówkę . To wielkie wyróżnienie dla tych młodych zawodników grać i podpatrywać najlepszych. Należy również przypomnieć, że nasi , wcześniej Tomek , a teraz Dawid już ogrywali się w MP oraz w Grand Prix Polski. To dalekie i kosztowne wyjazdy dla naszej sekcji, stąd każda pomoc będzie cieszyć.

Jak zawsze na koniec mojej relacji zapraszamy, młodych chętnych, dobrze uczących się do uprawiania tej pięknej dyscypliny, jaką jest tenis stołowy. Jesteśmy zainteresowani rocznikami: 2017 i młodsi.